PRVU PRIČEST PRIMILO 25-ERO DJECE

objavljeno u: NOVOSTI | 0

Na svetkovinu Duhova, 15. svibnja 2016. godine, u župnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova u Kongori prvu svetu pričest primilo je točno 25 prvopričesnika (prošle godine je bilo samo 13 prvopričesnika).

U pratnji svojih roditelja, obučeni u bijele haljine, simbole čistoće i dječje nevinosti, ušli su u župnu crkvu u kojoj su kršteni i danas u njoj primili svoju prvu svetu pričest, koju im je podijelio župnik fra Stjepan Martinović. Ovaj dan ujedno predstavlja vrhunac njihove višemjesečne pripreme i vjerske poduke, koju su primali od časnih sestara i župnika, i naravno, svojih roditelja.

Iz Mandina Sela dolazi troje prvopričesnika: Valentina Šumanović te Mijo Vukadin i Mijo Šarac.

Čestitamo svima!

Tekst i foto: Miro Šumanović