IZ ARHIVE: Kućegraditeljska

objavljeno u: IZ ARHIVE | 0

Što se bijeli na zelenoj travi?
Il je snijeg, il su labudovi?
Nit je snijeg, nit su labudovi,
već su dvori Mije Vukadina.

Ljeto već je primaklo se kraju
a majstori cijeli dan zidaju,
djeca mnoga blokove im nose.
Još je kuća prozirna i niska,
al‘ već vide vrata se kujinjska,
i prozori gdje će zahod biti.

Dvori rastu, a pjesma se širi,
Kovačuša petu kavu sprema,
Baba Mara jedina dok drijema
svi se znoje i odmora nema.
Sto irgeta majstor Mijo ima
jer je i on pomagao njima,
pa se valja odužiti sada.

I ne prođe ni godinu dana
kad zapjeva Kovačuša Stana:
„Mili Bože na daru ti hvala
kuća nam je baš lipa ispala.“

 

Tekst: Blago Vukadin

Foto: Kalčić