PRVA GODIŠNJICA: In memoriam – Stipe Tokić (1965.-2015.)

objavljeno u: SAČUVANO OD ZABORAVA | 0

Danas se navršila godina dana od prerane smrti Stipe Tokića iz Kongore koji je nakon kratke bolesti preminuo 15. siječnja 2015. godine, u županijskoj bolnici u Livnu.

U župnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova u Kongori jutros je služena sveta misa za pok. Stipu koji je rođen 2. lipnja 1965. godine u Kongori, u obitelji Ilije i Mare r. Majić. Pamtit ćemo ga jednog od utemeljitelja i prvoga predsjednika Planinarskoga društva “Orlova stina”, kao matičara koji je ovu dužnost obnašao posljednjih petnaestak godina, ali i kao nepisanog vođu kongorske nogometne momčadi, od Općinske nogometne lige, do turnira u Mandinu Selu i svih ostalih nogometnih zbivanja koja je pratio i neizmjerno volio, baš kao i prirodu u kojoj smo ga svi sretali često.

Neka mu je laka kongorska gruda u kojoj počiva do ponovnog dolaska Spasitelja.

Počivao u miru Božjem!

Tekst i foto: Ivica Šarac