Znate li zašto je Papinska zastava žuto-bijele boje?
One simboliziraju zlato (žuta) i srebro (bijela). Povezuju se uz Petrov odgovor uzetom i hromom prosjaku na vratima hrama – prema Dj 3. Kad je prosio milostinju, Petar mu je rekao: “Zlata ni srebra nemam, ali što imam, to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina ustani i hodaj!” (Dj 3, 6). I uzetost nestaje, čovjek je zdrav, oslobođen bolesti.
Izvor: www.medjugorje-info.com/hr
