Iza svakoga križa na Groblju mira krije se jedna priča, jedan život, jedna obitelj i jedna bolna uspomena.
Pjesmu u nastavku poslala nam je gospođa Draženka Konjevod, pretočivši u stihove ono što mnogi osjećaju pred tisućama križeva na Groblju mira – tugu, ponos, ljubav prema domovini i vjeru da žrtva nevino stradalih nikada neće biti zaboravljena.
Neka njezini stihovi budu molitva, zahvala i trajni poziv na čuvanje istine i sjećanja.
***
Ne tuguj oče, u dahu tvom sam svakom…
Dok škrta zemlja sjetno prvu brazdu prima,
ja tu sam, nadomak tebi,
u utrobi zemlje, gdje Hrvatska se šutnjom sniva.
Ne plači majko, u mirisu sam kruha.
U patnji sam tvojoj i bori svakoj.
U onoj teškoj kapi hercegovačke kiše,
tu se u bezdanu moje odmaraju kosti,
jer mislio je krvnik, Hrvatske nikad više.
Podigni čelo brate,
ne daj da te smrću obilježe mojom.
Ja živim u riječi tvojoj svakoj,
ja samo zaspah s Hrvatskom svojom.
Svatove ti čujem sestro,
a suza tvoja kvasi vreli kamen.
Ne plači za mnom nikada više,
jer prkosne Hrvatske, ja postadoh znamen.
A ti ….voljena Hrvatska zemljo,
Ti zaručnice moja.
Što ti stoljećima lice krvlju i patnjom kaljaju,
ne boj se!
Dok šute mrtvi, svjedoče živi.
I dok se zemlja trese,to kosti naše progovaraju.
Draženka Konjevod
Izvor: Groblje mira/ fb

Odgovori
Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.