Na fotografiji, uz pok. fra Mirka Bagarića, nastaloj o 100. obljetnici naše župe (2017.) još je jedan naš župnik – fra Leo (Tomislav) Radišić. Kao župnik u Kongoru je došao prije punih 60 godina i u njoj bio četiri godine (1962.-1966.). Sada je u mirovini i živi u svećeničkom domu u Slavonskom Brodu.
U Đakovu je sinoć održana manifestacija “Duvanjski advent u Đakovu”. Znao je za program i unatoč poznim godinama došao je vidjeti svoje Duvnjake. Koje li slučajnosti odmah je “nabasao” na župljanina Stipana Džankića iz Kongore, koji nam je rekao da se uistinu obradovao susretu s njim i ostalim Duvnjacima, unatoč vremenskom odmaku od šest desetljeća preuzimanja naše župe.
Duvno i Duvnjake nikad nije zaboravio.

Fra Leo (Tomislav) Radišić
