Konačno smo dočekali užurbanost po selu i po cesti. Svukud se čuje zvuk traktorskih motora, a bome osjeća i miris đubra u zraku (brojnima neugodno miriši ali, ljudi moji, ako ne okopate i ne pognojite njivu nema niti krumpira, luka, salate, rajčice, pa vi izvolite). Podižu se, zimskim djelovanjem, “onemoćali” plastenici, gnoje se vrtli, oru se njive… Zemlja je još dobro mokra, a i u Velikom smo tjednu pa se ne može više nastaviti s ovim poslovima, ali ako vrijeme posluži poslije Uskrsnog ponediljka sve će se to jače intenzivirati.
P.S. Nemojte umirovljenika Kalčića prijaviti da radi po cili dan!
Tekst i foto: Ivica Šarac











