PROSLAVA USKRSA U NAŠOJ ŽUPI

objavljeno u: NOVOSTI | 0

Uskrs, najveći i najradosniji kršćanski blagdan, proslavljen je svečano i u našoj župi služenjem triju svetih misa (dvije su služene u samoj župnoj crkvi u Kongori i jedna u područnoj crkvi u Borčanima). Sve tri spomenute svete mise služio je kongorski župnik fra Stjepan Martinović a posebno je svečano bilo na pučkoj misi u Kongori (11 sati) kada je, u prepunoj župnoj crkvi, poslije čitanja biskupove uskrsne poslanice, kršteno troje djece – i to dvoje blizanaca iz obitelji Bošnjak iz Borčana (Ema i Helena), i četvrto dijete obitelji Josipe i Olivera Galića iz Kongore (mala Marija). Naravno, radosna proslava Uskrsa na ovoj svetoj misi uveličana je svirkom i pjesmom naših razdraganih framaša. Po završetku mise, prema staroj tradiciji, najuporniji su se okušali u tucanju jajima (nažalost, zbog lošega vremena brzo smo se razišli svojim kućama). U akciji „Jaje 2015.“ Lipljani su poraženi do nogu od mandoseljskog ljutog trojca sastavljenoga od Stipana Šarca, Branka Banova i Boće Domina (tvrdi da je sam odnio devet pobjeda).

 
U ime uredništva portala www.mandino-selo.com svim Mandoseljkama i Mandoseljanima, ovdje u domovini i rasutima u svijetu, ali i svim ostalim ljudima dobre volje želimo SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Tekst i foto: Ivica Šarac